درس ۱ بار، تمرین هزار بار

درس ۱ بار، تمرین هزار بار

همه‌ی ما می‌دانیم که اولین مرحله‌ی مطالعه، ادراک (یعنی درک صحیح و کامل از مفاهیم کتاب درسی) است.

پس انجام این مرحله مستلزم درست، صحیح و کامل خواندن کتاب درسی است. به همه‌ی دانش‌آموزان توصیه می‌کنیم که اولین گام مطالعه را صحیح و کامل بردارند تا در مراحل بعدی موفق‌تر باشند. اگر تنها یک بار مطالب یک مبحث را به صورت عمقی و مفهومی مطالعه کنیم مطمئناً آن مطلب ملکه‌ی ذهن ما خواهد شد و آن را یاد خواهیم گرفت. پس وقت آن می‌رسد که به مرحله‌ی بعدی وارد شویم؛ یعنی مرحله‌ی تثبیت که به صورت حل تمرین از کتاب درسی و کتاب‌های کمک‌آموزشی است.

این نکته کاملاً صحیح است که اگر شما توانایی یادگیری یک مطلب یا مبحث را به صورت کامل داشته باشید به‌راحتی قادر خواهید بود آن مطلب را با تکرار و تمرین مداوم به صورت صددرصدی یاد بگیرید. پس این نکته را فراموش نکنید که تنها کافی است یک بار یک مطلب را به صورت دقیق و کامل مطالعه کرده و سپس برای تثبیت به حل تمرین و تکرار از نمونه‌سؤالات مربوط به آن بخش بپردازید تا کاملاً مطمئن شوید که آن مطلب را آموخته‌اید. منبع


 کلید دستیابی به موفقیت و خوشبختی در زندگی این است که بتوانی ذهنت را تمام و کمال روی مهمترین کار یا هدف متمرکز کنی، آنرا درست انجام دهی و تا آنرا انجام نرسانده ای، دست از کار نکشی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *