به حاشیه‌ها بگو نه

مدت زیادی از شروع سال تحصیلی نمی‌گذرد و همه چیز در اطراف من و تو از یک حرکت منسجم و هدفمند به سمت هدف نهایی پایان سال تحصیلی حکایت دارد. هدف تو هر چه باشد تصویر زیبایی از موفقیت است.

حالا در فاصله‌ی قابل توجهی از فصل تابستان قرار گرفته‌ایم. اگر استراحت‌های غیر منطقی و تفریحات تابستان را هنوز همراه خودت داری باید آن را زمین بگذاری. پاییز فصل پویایی و شکوفایی است. طبیعت رنگارنگ اطرافت را خوب ببین. در پاییز است که باید طرح باشکوهی از خلاقیت و  سخت‌کوشی رقم بزنی. استراحت کردنِ بیش از اندازه در پاییز، یعنی این‌که در زمستان و بهار باید دغدغه‌ی بازمانده‌های فصل قبل را در ذهنت سبک سنگین کنی و این یعنی دور شدن از تمرکز.

به کلاس‌های فوق برنامه‌ات خوب فکر کن؛ همان کلاس‌های عصرگاهی که زمان مطالعاتی بعدازظهرِ چند روز هفته را به خود اختصاص می‌دهد. به علاوه‌ی زمانی که صرف رفتن و برگشتن از محل تشکیل کلاس می‌شود و هم‌چنین زمانی که باید صرف تمرین و آماده‌سازی برای جلسه‌ی بعدی آن شود. همه‌ی این زمان‌های مفید از شبانه‌روز می‌تواند صرف هدف بزرگت در یادگیری و آموختن و پیشرفت کردن شود. در حالی که در کنار آن می‌توان در زمان کوتاه‌شده‌ای به فوق برنامه‌هایت بپردازی یا آن را کلا به تابستان سال بعد موکول کنی.

در زمان مطالعه به تلفن همراهت بگو نه. چک کردن تماس‌ها و پیامک‌هایت را برای بعد از بازه‌ی مطالعاتی بگذار. هیچ کاری در جهانِ بیرون از اتاق مطالعه‌ات، مهم‌‌‌‌تر از همین مطالعه‌ای که مشغول آن هستی نیست. اتفاق‌های اطرافت باید بدانند که باید خودشان را با برنامه‌ریزی دقیق و کم‌نقص تو هماهنگ  کنند. تو هم باید به مدیریت این اتفاقات غیر درسی بپردازی و همه را در جهت پیشبرد برنامه‌های خودت همگرا کنی.

به حاشیه‌ها بگو نه دوست من! به همه‌ی حاشیه‌های دیگری که می‌شناسی که از متن اصلی یعنی هدف موفقیت‌آمیزتان دور هستند. کوله‌پشتی تو در مسیر موفقیت جایی برای وسایل غیر ضروری و سنگینی که پیمودن راه را سخت می‌کند نخواهد داشت. منبع


 داشتن هدفهای مکتوب تاثیر بسیار خوبی روی قدرت تفکر شما دارد. به شما انگیزه کار و فعالیت می دهد. قدرت خلاقیت شما را تقویت می کند. انرژی بخش است و بیش از هر عامل موثر دیگری به شما کمک می کند تا بر تنبلی خود غلبه کنید و پیروز شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *